Wyciągi narciarskie

WYCIĄGI NARCIARSKIE

Bliskość gór i surowy, zimny wręcz klimat jest gwarancją długo zalegającej; pokrywy śnieżnej, co oddaje powiedzenie, że „Bukowina słynno ino za to, że hań trzysta dni zimy- reśte samo lato”. Dogodne położenie stoków o różnym nachyleniu, długości i stopniu trudności zaowocowało utworzeniem się na terenie gminy zagłębia narciarskiego, w którym każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Sieć wyciągów położonych w gminie to kompleks około czterdziestu, zarówno orczykowych jak i krzesełkowych, ratrakowanych i nierzadko dodatkowo naśnieżanych, zawsze świetnie przygotowanychtras narciarskich dla amatorów białego szaleństwa. Obecnie niemal każda miejscowość gminy posiada wyciąg na bardzo wysokim poziomie, nierzadko ze szkółką będącą atrakcją dla tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z nartami czy snowboardem:

– w Bukowinie Tatrzańskiej, obsługiwane przez 2 koleje krzesełkowe w ośrodkach narciarskich „Turnia” i „Rusin-ski” oraz przez 16 wyciągów orczykowych;
– w Białce Tatrzańskiej, obsługiwane przez 5 kolei krzesełkowych w ośrodkach narciarskich „Kotelnica Białczańska” i „Bania” oraz przez 10 wyciągów orczykowych;
– w Jurgowie, obsługiwane przez kolej krzesełkową i 2 wyciągi orczykowe w ośrodku narciarskim „Hawrań”;
– w Czarnej Górze, obsługiwane przez kolej krzesełkową i wyciągi orczykowe w ośrodku narciarskim „Koziniec”.

Przepustowość wyciągów:
-w Białce Tatrzańskiej: 17 000 osób / godzinę
-w Bukowinie Tatrzańskiej: 15 000 osób / godzinę
-w Jurgowie: 3 500 osób / godzinę
-w Czarnej Górze: 3 000 / osób na godzinę

W naszej willi, specjalnie z myślą o amatorach białego szaleństwa powstała profesjonalnie wyposażona narciarnia, ze stojakiem na narty i suszarką do butów. Ponadto istnieje możliwość konsultacji z licencjonowanym instruktorem narciarstwa.

Dogodny, górski teren sprzyja też rozwijaniu się innych sportów zimowych, jak narciarstwo biegowe, czy łyżwiarstwo. Jednym słowem, zimą okolice Willi „Krywań” zmieniają się w raj dla fanatyków sportów śnieżnych, a widok otulonych w biały puch Tatr widocznych z okien naszych kwater na długo zapada w pamięć.